February 20, 2023

Як Пройти Співбесіду На Проект Менеджера?

Якщо ці потреби не реалізовано — моральний стан різко знижується. Отже, готуючись до інтерв’ю, подумайте, що саме вас мотивує і як краще сформулювати відповідь. І тепер найсмішніше — найкраще недосвідченість проджект менеджера ілюструє відповідь, яку він дає без уточнення деталей.

Запити у компаній різні — є ті, хто шукає проджекта винятково з досвідом в IT. Тоді вакансію називають Engineering project manager, що передбачає engineering experience. Швидше за все, такого проджекта чекають розмови з клієнтом про архітектуру, рефакторинг та завдання щодо покращення продукту з погляду коду.
Усі важливі питання обговорили, прогрес розказали та частково показали. Замовник погодився на тимчасові проблеми з перфомансом, бо для нього наразі важливішим є вчасно зробити реліз. Запланувати роботу з технічним боргом на наступний спринт. Попереджаю тестувальника, що може бути затримка зі зданням цієї частини роботи на тестування сьогодні ввечері й обговорюємо альтернативне завдання, щоби не було простою в роботі.

Як Пройти Співбесіду На Позицію Project Supervisor: 23 Поширених Питання До Менеджерів Проєктів В Іт-компаніях

На щастя, ми знаємо, що підтягувати і вдосконалити Hard Skills легше, ніж Soft Skills. Test task (тестове завдання) — це ще один можливий етап інтерв’ю, на якому може бути надано реальне чи умовне завдання, пов’язане з керуванням проєктом. Зі свого боку потрібно підготувати коротку розповідь про себе, про свої сильні сторони та навички, про свій досвід, який відповідає цій професії. У процесі підготовки до співбесіди важливо підготуватися до різних форматів питань та оціночних завдань, щоб продемонструвати свої навички та знання у новій для вас професії. Перегляньте інформацію про компанію на Glassdoor та DOU.

  • Насамперед перевірте профіль Linkedin — заповніть його, опишіть досвід, попросіть колег та партнерів написати відгуки, підтвердити скіли.
  • З додаткових варіантів можна консультувати бізнеси, що не потребують штатного проджект-менеджера, але яким потрібно розробити план запуску проєкту та координувати його реалізацію.
  • Але якщо вчитися кодувати — довго і складно, то «пірнути» в роботу IT-проджекта — швидше і простіше.
  • Що таке методологія і що таке фреймворк та чим вони відрізняються від моделі.

Ходять такі уявлення що менеджер може щось побудувати для компанії, як от продукт, лінійку продуктів. Там де для звичайної людини нічого немає — для менеджера можливості побудувати систему яка створює гроші для інвесторів. Якщо в менеджера мотивація не створити / підтримувати такі системи в контрольований спосіб — це фіговий кандидат на менеджера. Важливі не лише запитання, а і те, в якому порядку їх задано. Існує класна компанія Ultimate Guitar, я просто мрію коли-небудь із ними попрацювати, тому що я дуже сильно повернутий на музиці.

Скільки Заробляє Project Manager Та Які У Нього Кар’єрні Перспективи?

Робота цікава, проте вимагає і певних навичок та вмінь. Пройти останній етап інтерв’ю з CEO компанії — це важливе випробування, яке може стати вирішальним для вашого офера. Коли ви читаєте опис вакансії і бачите, що із 5 вимог 4 — ваші сильні сторони, впишіть це в резюме.
Будьте впевнені в собі, продемонструйте свій досвід та мотивацію, і можливо, на вас чекає успішне завершення етапу інтерв’ю з CEO та пропозиція про роботу. Можна розповісти, чим ви займалися до сьогоднішнього дня і провести паралель, як попередній досвід може бути корисним на даному проєкті, у цій компанії чи на цій посаді. Вік та сімейний стан можна озвучити за бажання. Можна також розповісти коротко про своє хобі та захоплення, що може охарактеризувати вас як цікаву, різнобічну особистість. Завжди просіть фідбек після інтерв’ю, якщо його немає. Запитуйте розгорнуту відповідь, дізнавайтеся, над чим варто попрацювати і які зони розвитку.

Хто навчає та наглядає за junior- і middle-PM-ами. Перед фахівцями Senior-рівня зазвичай уже стоять бізнес-цілі, як-от здобуття нових клієнтів, розширення наявного бізнесу, зростання кількості працівників у компанії тощо. Чи бувають більш активні та динамічні дні? Бувають проєктні кризи, які треба швидко вирішувати.

Основна Причина Пошуку Нової Роботи — Власний Розвиток Та Навчання

Іноді PM може також виконувати функції SCRUM-майстра — людини, що розбирається в процесі розробки, допомагає команді побудувати комунікацію та робочі процеси відповідно до принципів SCRUM. За даними DOU, проєктні менеджери — третя за чисельністю спеціалізація в українському ІТ (після розробників і тестувальників). Заробляють вони в середньому 2100$ на місяць, а світчнутися в проджекти можна з будь-якої професії.
Це коли ви поєднуєте навчання з практикою, складаєте іспити, і якщо все вдається — компанія бере вас на роль джуніора. Дізнайтеся більше про компанію, до якої вас запросили на співбесіду. Новачкам такі питання навряд чи будуть ставити на співбесідах. Ви, напевно, завжди бачили ці статті з кричущими заголовками «15 речей, які запитують працівники у Майкрософт». Я б після таких запитань встав би та вийшов зі співбесіди та більше ніколи не повертався.
співбесіда Project Manager
Тому концентруйтеся на інтересі та користі від розмови. Кар’єрні консультанти допоможуть проаналізувати резюме і зробити з нього CV, що «продає», та оптимізувати профіль LinkedIn. А ще — виявити сильні сторони, поставити самопрезентацію, провести тестову співбесіду, зняти напругу і додати впевненості, щоб вакансія Middle Project Manager на реальному інтерв’ю ви не тремтіли від страху. Якщо ви новачок, а в графі «досвід та навички» вказати нічого — записуйте те, що вивчаєте. Наприклад, «я знаю етапи життєвого циклу розробки ПЗ, теоретично володію ризик-менеджментом, зараз саме вивчаю, як складати проджект-план і розраховувати бюджет».
Такі теми може розібрати навіть звичайний просунутий користувач мережі. Вам, швидше за все, потрібно зрозуміти, як працюють бази даних, що таке SQL, як ним користуватися. Бажано хоча б на рівні розуміння розібрати якусь мову програмування. Отже, ви визначили компанії, в яких хочете працювати, написали класне резюме, де відобразили лише релевантну для роботодавця інформацію і бінго! Залишається дізнатися, як же пройти всі кола співбесід, складаючи на роботодавця виключно позитивне враження.
Між продакт-та проджект-менеджером різниця помітна не тільки у функціях, а й у професійних навичках. А ось більшість необхідних soft skills у цих двох фахівців збігаються. З одного боку – це цікаво та прибутково (PM може заробляти дуже добрі гроші). З іншого боку – це важко, багато нервів та дуже великий відсоток вигорання. Project Manager, він же PM, він же менеджер проектів. Знаю, що багато людей мають дуже дивне уявлення про PM.

Питань Про Роботу Project Manager В Іт-компанії

До речі, навіть досвідчені менеджери не завжди можуть одразу відповісти, що їх мотивує. Краще подумати про це до співбесіди, на етапі планування майбутньої кар’єри. Наприклад, щоб збільшити число користувачів застосунку, інколи достатньо додати кілька нових функцій. А підставою для відмови від нього можуть бути технічні баги чи не дуже зручний інтерфейс.
Тому що найчастіше я не можу зрозуміти, наскільки ця людина реаліст і захоче з нами довго розвиватися. Якщо компанія має у своєму розпорядженні бюджет у $2500, а людина подається на $7500, то вам немає, про що розмовляти. Також зустрічається зворотний випадок, коли людина подається на $250, і каже «Господи, будь ласка, нехай буде $150, тільки візьміть мене». Дякую за статтю.Було б кльово,якби автори статті ще поділились цікавими джерелами,які,на їх думку,допоможуть легко відповідати на ці питання.
І хоч би як кандидат «стелив» — він завжди асоціюватиметься з атмосферою при знайомстві. Зазвичай рекрутер готується до співбесіди — вивчає ваше CV, соцмережі, може запросити фідбек у колег або колишніх керівників. Вам теж варто підійти до цього питання ґрунтовно. Рекомендую зробити глибинний аналіз компанії та подивитися на вакансію з позиції helicopter view. Зараз рекрутери дзвонять кандидатам дуже рідко, найчастіше списуються онлайн.

Тобто, основна ціль роботи проєктного менеджера зводиться до досягнення результату з дотриманням конкретних часових та фінансових меж. Проєкт — це процес, що має конкретні межі — часові та бюджетні. Робота над продуктом може складатися з багатьох проєктів, але з одного окремого проєкту не вийде розроблений та вдосконалений продукт. Для проєктного менеджера вкрай важливими є знання про Software Development Life Cycle (SDLC) — процес розробки програмного забезпечення. Не секрет, що часто перевагу надають менш досвідченим фахівцям, які мають розвинені gentle expertise та жагу до навчання.
Домовились, що після релізу візьме декілька днів відпустки, щоб трохи відпочити. І що в наступному релізі пошукаємо нові завдання для неї, які допоможуть швидше прокачувати навички, яких наразі не вистачає. Записую домовленості собі в систему, щоби не забути про них і промоніторити виконання наступного тижня.
Документую домовленості із замовником на нашій сьогоднішній зустрічі. Відсилаю meeting minutes (протокол зустрічі) листом, прошу перевірити інших учасників, що все правильно занотувала. Також дублюю цю інформацію на Confluence, щоб у всіх зацікавлених сторін був доступ до цієї інформації та вона збереглася для історії. Робота поліційного — це не суцільні погоні. Не всі журналісти кожного дня беруть інтерв’ю в селебрітіз у розкішних інтер’єрах. Шеф-кухар ресторану не кожного дня готує для президента.
Після релізу кількість задач у фахівця не зменшується. Адже щоб пропозиція не втратила своєї актуальності для ЦА, а бізнес отримував і примножував прибуток — готовий продукт потрібно постійно розвивати. Робота з ним складається з різних процесів. Такий спеціаліст також має володіти навичками бюджетування та контролю за виконанням проєкту відповідно до його прорахованої вартості. Запитання про досвід типові, незалежно від кваліфікації PM-а, хоча можуть варіюватися в залежності від сфери діяльності компанії. Не всі наведені нижче пункти будуть орієнтовані на Senior-а.